Pracownia witraży w Ciekotach k/Kielc - Świętokrzyskie


Specjalnością pracowni są witrażowe statuetki okolicznościowe.
Wszystkie statuetki wykonywane są w stu procentach ręcznie z wysokiej jakości szkła witrażowego(najczęściej z huty Spectrum).
Technika wykonania to Tiffany. Aby dowiedzieć się, na czym ona polega, proszę zajrzeć do zakładki "O witrażach" w menu głównym.Tło motywu każdej statuetki wykonane jest ze szkła ornamentowego (na życzenie można użyć innego), natomiast podstawa wykonana jest z dwóch warstw szkła.
Górna warstwa to szkło witrażowe, a dolna to zwykłe szkło techniczne, bezbarwne, tzw float.Ta dolna warstwa dolutowana jest po to, aby usztywnić podstawę i obciążyć całą statuetkę, obniżyć jej środek ciężkości.
Dzięki temu statuetka jest masywna i stabilna.

Wykonuję statuetki na wszelkie okazje: konkursy, festiwale, plebiscyty, zawody sportowe i turnieje, ale również jako prezenty, podziękowania, lub po prostu jako ozdoba wnętrza.
Można wybrać coś z GALERII ale na życzenie projektuję statuetki wg sugestii klienta.

Większość statuetek może być wykonana w dwóch wersjach: ze specjalnym postumencikiem na podstawie służącym do zamocowania tabliczki z nadrukiem lub z podstawą płaską (wtedy tabliczkę można zamocować poziomo na podstawie).
Poniżej zamieszczam zdjęcia ilustrujące, o co chodzi.Oczywiście takie tabliczki za dodatkową opłatą mogę przygotować i przymocować. Są to tabliczki z alumarku w kolorze srebrnym lub złotym z nadrukiem laserowym.

Kolory użytego szkła można zmieniać wg życzenia klienta.

OPAKOWANIE
Na życzenie statuetki mogą być zapakowane w podełka ozdobne. Jest to pudełko ze sztywnej tektury z pokrywką, oklejone ekskluzywnym papierem ozdobnym
Pudełek nie robię - zamawiam u kogoś kto się tym zajmuje. Aktualną cenę takiego pudełka mogę więc podać po kontakcie z wykonawcą.


WYSYŁKA
Statuetki pakuję w kartoniki z tektury pięciowarstwowej, w środku dodatkowo folia bąbelkowa i wypełniacze przestrzeni.
Statuetki zapakowane są tak, aby nie uległy uszkodzeniu przy upadku paczki z wysokości 1,5 m.
Paczki z naklejką "Ostrożnie - szkło".
Wysyłka firmą kurierską.(mniejsze przesyłki ewentualnie paczkomatem). Aktualny koszt wysyłki po kontakcie (zależny jest od wielkości i wagi przesyłki)
Odbiór osobisty w Ciekotach pod Kielcami - bezpłatnie (+ kawa gratis:))

Statuetki można obejrzeć w zakładce "Galeria" w menu głównym.

Zapraszam również na profil Facebook "Pracownia Artystyczna Cahaya" - jest tam SKLEP, w którym staram się podawać aktualne ceny statuetek i innych przedmiotów.
--------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------------------------------------------------------
A tutaj kilka fotografii, których nie ma w GALERII, a przedstawiają detale i sposób wykonania statuetek.
III   2012   III